Кіт спостерігає

Учені виявили, які тварини можуть бути розносниками COVID-19

Depositphotos

26 видів тварин, які близько контактують з людиною, можуть хворіти на коронавірус

Група біологів із Великої Британії і Малайзії провела дослідження, в результаті якого було виявлено, які тварини можуть заражатися вірусом SARS-CoV-2. Результати дослідження опубліковано в журналі Scientific Reports.

Учені вивчили, як шип-білок вірусу SARS-CoV-2 взаємодіє з білком ACE2, через який проникає в клітини.

Провівши комп'ютерне моделювання для 215 видів, вони встановили, що 26 видів ссавців, які регулярно контактують з людьми, можуть бути сприйнятливі до інфекції.

Автори виявили, що птахи, риби і рептилії не схильні до зараження, а ось більшість ссавців потенційно можуть бути інфіковані. Вже були випадки зараження котів, собак, норок, левів і тигрів. Лабораторні дослідження підтвердили можливість зараження тхорів і макак.

Автори вважають, що для запобігання передачі інфекцій від людини твариною і навпаки необхідне широкомасштабне спостереження, особливо за домашніми і сільськогосподарськими тваринами, щоб виявляти випадки на ранній стадії, поки не почалася епідемія. Крім того, на думку вчених, важливо передбачити заходи гігієни у поводженні з тваринами, аналогічні тим, які прийняті зараз серед людей.

Раніше "Дивогляд" писав, що від початку карантину українці почали частіше віддавати своїх тварин до притулків. Однією із причин стало побоювання заразитися коронавірусом від улюбленця.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ