Собаки у притулку

Чому українці почали частіше віддавати своїх улюбленців до притулків

Shutterstock

Від пандемії коронавірусу страждають не лише люди

Здавалося б, карантин — ідеальний час, щоб завести собі домашню тваринку. Адже, коли працюєш з дому, по-перше, більше часу, щоб ви з улюбленцем призвичаїлися один до одного, а по-друге — із котиком чи собачкою завжди веселіше.

Учені з Університету Йорку довели, що домашні улюбленці знижують рівень стресу під час карантину майже на 90%.

У Нью-Йорку у перші місяці весни, якраз коли карантин був найбільш суворий, попит на тваринок із притулків зріс на 500%. Та в Україні все навпаки. Але чому?

Згідно з соціологічним опитуванням, українці не лише не почали забирати собі тваринок із притулків, а навпаки — віддавати своїх улюбленців.

За даними найбільшого в Україні притулку "Сіріус", у березні, на початку карантину, нові домівки знайшла 31 тварина, а в червні – лише 18.

Зоозахисники визнають, що порівняно з минулим роком значно зросла кількість тварин, яких власники віддають у притулки. За період карантину кількість тварин у притулку зросла на 17% – а це 549 тварин.

І це лише вершина айсберга, адже тих тваринок, яких просто викинули на вулицю, неможливо перерахувати.

У БФ Happy Paw розповідають, що є три головні причини, чому багато українців зараз позбуваються своїх чотириногих друзів:

  • На початку карантину у ЗМІ поширювалася інформація, що домашні тварини можуть бути переносниками коронавірусу.
  • Багато людей на час карантину покинули свої домівки і переїхали в інші місця: хтось шукав більш безпечного місця для самоізоляції, а комусь довелося переселитися у більш скромне житло через брак коштів.
  • Третя, мабуть, найвагоміша причина: люди, які втратили роботу, не мали змогу утримувати тварину, тому змушені були відмовитися від неї.

Якщо у вас немає можливості забрати тваринку додому, але є бажання допомогти — можна фінансово підтримати якийсь із притулків. Їм завжди потрібна їжа та ліки, а з настанням холодів — теплі підстилки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ