У 1991 році на 45-й Генасамблеї ООН було проголошено свято людей похилого віку, яке щороку відзначають 1 жовтня.
До цього дня "Дивогляд" підготував для вас топ-10 неймовірних фактів про старіння, які змусять вас інакше поглянути на цей процес.
- За період з 2000 до 2050 рр. частка населення віком старше 60 років подвоїться приблизно з 11% до 22%. Очікується, що кількість людей такого віку зросте за цей період з 605 млн до 2 млрд осіб.
- Люди похилого віку займаються сексом рідше, але отримують більше задоволення, ніж молоді. Дослідження, у якому взяли участь жінки старше 60 років, показало, що сексуальне задоволення у представниць слабкої статі з віком відчувається більше. До того ж, жінки старше 80 років так само здатні відчувати оргазм (на жаль, цього не можна сказати про чоловіків такого ж віку).

- Якщо вас мучать мігрені, ближче до 70 років у вас є всі шанси назавжди розпрощатися з ними. Доведено, що тільки 10% жінок і 5% чоловіків старше 70 років мають проблеми з таким видом головного болю. Вчені досі не знайшли пояснення цьому, але, тим не менш, це так: з роками мігрень зникає.

- Найчастіше літнім людям достатньо 5-6 годин для того, щоб виспатися і добре відпочити. У них збільшується працездатність і витривалість. Саме тому багато вчених і письменників такі активні у зрілому віці. Окрім того, статистика свідчить, що марафонські дистанції краще пробігають люди, старші 40 років.
- На старості людина починає дихати повільніше. Достатнє постачання клітин киснем важливе для продовження молодості. Тому важливо гуляти на свіжому повітрі якомога частіше.
- Ми звикли вважати старих людей сварливими. Але це не завжди так. Із віком люди стають дедалі спокійнішими, терпимими і приємнішими в спілкуванні.

Люди похилого віку можуть бути щасливішими і менше сердитися. Це відбувається через зниження рівня роботи гормонів. Вони вже не вирують, як раніше, а отже, людина може краще контролювати себе і свої емоції. До речі, нещодавно "Дивогляд" писав про те, у якому віці люди почуваються найщасливішими.
- Різні системи організму починають старіти в різному віці і роблять це зі своєю швидкістю. Імунна система починає старіти першою. Зниження імунітету починається в 15 років. Що вищий рівень тестостерону, то нижчий імунітет.

Далі починають старіти м'язи. У 30 років людина досягає піку м'язової можливості, далі починається спад. Як правило перші сиві волосинки з'являються близько 35 років. Виходить, що сивина - це ознака старіння волосся, а не всього організму.
Мозок старіє довго. Деякі люди до смерті в похилому віці зберігають ясність розуму. Кістки також старіють дуже повільно. Зазвичай вони навіть у зрілому і поважному віці молодші приблизно на 10 років від усіх інших органів і тканин.
- Приблизно до 60 років людина втрачає половину смакових рецепторів. Тому літнім людям потрібно більше спецій, щоб відчути смак.
- До 60 років 60% чоловіків і 40% жінок починають хропіти.
- Шанувальники засмаги і жителі південних країн старіють швидше через велику кількість ультрафіолету, який зістарює шкіру. При цьому жінки живуть довше і старіють повільніше від чоловіків.

Найчастіше шкіра обличчя має більший вік, ніж шкіра всього тіла. І це не метафора - клітини, які стабільно отримують значні дози ультрафіолету, дійсно старші. Але все ж зовсім ховатися від сонця не варто, інакше ви ризикуєте підірвати власний імунітет і позбавити себе такого необхідного вітаміну D.
Нещодавно учені спростували поширену думку, що тривалість життя може передаватися через гени. Загалом, спадковість пояснює не більше 7% довголіття. Гени не можуть врятувати людину від ранньої смерті.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!