Радість

У якому віці люди почуваються найщасливішими і найнещаснішими – дослідження

Shutterstock

Українці теж потрапили до цієї вибірки

Професор економіки Девід Бленчфловер з Дартмутського коледжу (США) провів дослідження, метою якого було визначити, у якому віці людина почувається найщасливішою і навпаки. Результати роботи були опубліковані на сайті Національного бюро економічних досліджень.

Проаналізувавши дані мільйонів людей із 132 країн світу, Бленчфловер виявив, що найщасливішими люди почувають себе у віці 18-20 років. Після цього періоду рівень задоволеності життям починає поступово знижуватися і найнижчої точки досягає у період від 47 до 60 років.

Українці теж потрапили до вибірки дослідження, і виявилося, що для них депресивний період настає трохи раніше: з 43 років у жінок і з 44 років у чоловіків.

Після 60 років люди знову стають щасливішими і рівень щастя досягає нового максимуму до 70 років. Однак це стається внаслідок біохімічних процесів в організмі, а не через зміну соціально-культурних умов.

Раніше схожі результати отримала доктор Іоана Раміа з Університету Нового Південного Уельсу (Австралія). За її словами, на задоволеність життям людини впливає низка факторів, які змінюються з віком. Зокрема, після 25 років у людей, зазвичай, збільшуються фінансові клопоти, народжується перша дитина, потім дитина йде до школи і тд.

Нагадаємо, у 2017 році Україна опинилася на 132 місці за рівнем щастя громадян. До того ж, за кілька років цей показник погіршився на 45 пунктів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ