Друзі

Чому з друзями людина відчуває себе щасливішою, ніж з родиною – дослідження

Shutterstock

Психологи пов'язують це зі спілкування у різних колах соціуму

Американські психологи з Південного методистського університету провели дослідження, за яким визначили, в компанії кого людина частіше відчуває себе щасливою. Про це повідомляє Science Daily.

Близько 400 волонтерів дослідження мали пригадати час, який вони проводили з друзями або родиною, аби визначити власні відчуття та емоції, зокрема, ступінь щастя та задоволення. Кожну емоцію учасники мали оцінити від 0 до 6. 

Згідно з дослідженням, науковці виявили, що більшість опитуваних почуваються щасливішими у колі друзів частіше, ніж з партнером або дітьми. Психологи пов'язують це з активністю людини. З друзями вона частіше розмовляє та спілкується, обмінюється емоційними зв'язками. А от час у родинному колі респонденти оцінили як рутинний. 

Наприклад, з друзями 65% проведеного часу людина витрачає на спілкування, з родиною цей показник становить всього 28%. 

"Наше дослідження показує, що це не пов’язано з фундаментальної природою взаємин між рідними і близькими", – коментує експеримент психолог Натан Гадсон.

За словами експерта, людині важливо створювати позитивний досвід і з партнерами, і дітьми. 

"Сімейні відносини, в яких немає нічого, крім хатньої роботи і догляду за дітьми, швидше за все, не принесуть великого щастя", – розповідає психолог. 

Раніше психологи розповіли, як недосипання може впливати на відчуття щастя. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ