Алкоголь

Учені знайшли новий негативний наслідок вживання алкоголю – дослідження

Depositphotos

В експерименті взяли участь 350 людей віком від 39 до 45 років

Нове дослідження, яке провели фінські вчені, засвідчило, що навіть контрольована звичка випивати спиртні напої може сприяти зменшенню мозку. Про це повідомляє 24 канал

У дослідженні взяли участь понад 350 людей віком від 39 до 45 років. Учасники розповіли, як часто та в якій кількості випивають.

Як виявилось, більшість респондентів вживає помірні об'єми алкоголю, які, на думку багатьох, мають низький ризик для здоров'я. У цьому дослідженні помірним вживанням вважалася норма в 14 стандартних порцій алкоголю на тиждень. 

Однак навіть помірний рівень алкоголізму позначається на зменшенні об'єму головного мозку, про що свідчить МРТ-сканування. Учені також порівняли розміри мозку учасників із показниками, що вважаються нормою. 

У дослідженні вчені не аналізували стан функцій мозку. Однак відомо, що зменшення мозку зазвичай пов'язують з погіршенням його роботи. Наприклад, це демонструвало дослідження, яке виявило, що під дією навіть невеликих доз алкоголю може зменшитися відділ мозку під назвою гіпокамп.

В учасників, які вживали алкоголь, спостерігалося стискання окремих відділів мозку, а також погіршувалася пам'ять та швидкість мислення. Важливо, що погіршення роботи мозку через вживання алкоголю можливо частково відновити, якщо перестати пити. 

Нагадаємо, раніше Дивогляд розповів, чому темніє в очах, коли підводитися.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ