Галактика "Око змія"

Космічне "Око змія": Hubble зробив новий вражаючий знімок

Hubble

у центрі галактики гніздиться надмасивна чорна діра з масою в мільйони разів більшої за наше Сонце

Космічний телескоп Hubble передав новий вражаючий знімок галактики NGC 2835, яку називають "Око змія". Зображення було опубліковане на сайті обсерваторії.

Перекручені візерунки, створені безліччю спіральних рукаві галактики, створюють ілюзію ока. Це чудовий опис для галактики, оскільки вона знаходиться недалеко від голови сузір’я Гідри, яке ще називають водяною змією.

Ця приголомшлива спіральна галактика шириною трохи більше половини ширини Чумацького Шляху яскраво зображена на цьому знімку, зробленому космічним телескопом Хаббл NASA / ESA.

Хоча цього не видно на цьому зображенні, відомо, що в самому центрі NGC 2835 гніздиться надмасивна чорна діра з масою в мільйони разів більшої за наше Сонце.

Ця галактика була зображена в рамках великого проекту, метою якого є вивчення зв’язку між холодним газом та молодими зірками в різних галактиках близького Всесвіту. У межах NGC 2835 цей холодний, щільний газ утворює велику кількість молодих зірок у великих регіонах формування зірок. Яскраво-сині області, які зазвичай спостерігаються у зовнішніх спіральних рукавах багатьох галактик, показують, де близьке до ультрафіолетового випромінювання випромінюється сильніше, вказуючи на недавнє або триваюче формування зірок.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ