Йога

Йога ефективніше бореться зі стресом, ніж коуч-тренінги – учені

Depositphotos

Науковці провели ґрунтовне дослідження

Науковці з Медичної школи імені Гроссмана Нью-Йоркського університету довели, що заняття йогою здатні знизити рівень тривожності. Про це повідомляє Science Daily.

За словами вчених, йога є значно ефективнішою в лікуванні симптомів тривожного розладу за тренінги з управління стресом.

"Генералізований тривожний розлад – дуже поширене захворювання, але багато хто не хоче або не має доступу до лікування", – коментує провідна авторка дослідження Наомі М. Саймон, професорка кафедри психіатрії.

Як повідомляє науковиця, йога є більш доступним засобом для зняття стресу, а також допомагає зменшити симптоми у деяких людей із цим розладом. 

У досліджені взяли участь 226 людей із генералізованим тривожним розладом. Добровольців розділили на три групи. Перша проходила курс когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), друга – заняття кундаліні-йогою (набір асан, дихальних технік, вправ на розслаблення, медитацій), третя – курс навчання з управління стресом.

За три місяці дослідники дійшли висновку, що терапія та йога спрацювали значно ефективніше, ніж курс з управління стресом. Наприклад, 54% з тих, хто практикував йогу, помітили зменшення симптомів тривожності. А в групі, яка займалася КПТ, понад 70% осіб відчули полегшення розладу. 

Раніше 5.UA розповідав, як стрес впливає на секс. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ