Метро

У столичному метро виявили невідомі світу бактерії – дослідження

Shutterstock

На одній з київських станцій знайшли геном чумної палички, раніше його виявляли в Новій Зеландії та Нігерії

Проєкт MetaSUB займається дослідженням життя мікробів на різних станціях метро усього світу. Нещодавно дослідники проаналізували стан столичної підземки та виявили невідомі досі науковцям бактерії. Про це повідомляє Громадське.

За словами ЗМІ, зразки містять від 10% до 80% невідомих геномів. Їх неможливо знайти у базах даних, а отже, вони залишаються недослідженими. 

Водночас засновники проєкту зазначили, що це не є сенсацією, оскільки у багатьох метрополітенах мешкає багато невідомих людству бактерій. 

"Найчастіше їх неможливо відтворити лабораторії, тому ніхто точно не може сказати, що ж це за організми і які їхні властивості", – розповіла координаторка MetaSUB в Україні Аліна Фролова з Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ.

Серед тих бактерій, що вдалося розпізнати, 80% – мікроорганізми, що живуть на шкірі людини або в її дихальних шляхах та не викликають хвороб. 

Дослідники розповіли, що знайшли на станції "Контрактова площа" геном чумної палички. Раніше його виявляли в Новій Зеландії та Нігерії. 

Раніше Дивогляд розповідав, чому килими викликають рак та яка категорія осіб може зазнати найбільшого ризику. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ