Килими

Килими можуть спричиняти рак – дослідження

Shutterstock

Під загрозою – вагітні, немовлята та маленькі діти

Учені наголошують, що в килимах та килимових покриттях містяться токсичні речовини. Дослідження виявило більше як 59 небезпечних речовин у килимах, що можуть негативно впливати на здоров'я. Про це йдеться у статті Європейського союзу громадської охорони здоров'я.

Попадання цих небезпечних токсинів в організм при диханні несе особливу загрозу для вагітних, немовлят та маленьких дітей. Дані токсини можуть провокувати розвиток раку, а також проблеми з репродуктивною та ендокринною системами. 

Виробники нерідко використовують такі тканини для виготовлення килимів, в яких містяться такі важкі метали, як-от: свинець, кадмій та ртуть. 

Також занепокоєння спричиняють й інші хімічні речовини, що використовуються, аби запобігти накопиченню запахів в тканинах килимів. 

Багато з цих хімічних речовин є постійними забруднювачами, тому наслідки для організму можуть бути виявлені лише за десятиліття. Окрім цього, 37 з 59 токсичних речовин не заборонені до використання при виробництві килимів.

Раніше Дивогляд розповідав, що у парацетамолу виявили незвичний побічний ефект. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ