Ілюстративне зображення

У парацетамолу виявили незвичний побічний ефект

Depositphotos

Це найпоширеніший знеболювальний засіб у світі

Американські вчені виявили новий побічний ефект у медичного препарату ацетамінофену, більш відомого як парацетамол. Про це пише Science Alert.

Нейробіолог, доктор медицини Болдвін Вейн із Університету штату Огайо розповів, що ацетамінофен змушує людей відчувати менше негативних емоцій і страху, тому під дією препарату вони більш схильні до ризикованих дій.

Учений зазначив, що всі нові дані доповнюють результати недавніх досліджень, які припускають, що ефект парацетамолу поширюється на різні психологічні процеси, зокрема зниження сприйнятливості до образ, зниження емпатії і навіть пригальмовування когнітивних функцій.

Дослідники провели серію експериментів, у яких взяли участь понад 500 студентів. Команда вчених виміряла, як разова доза ацетамінофену в 1000 мг (рекомендована максимальна разова доза для дорослих) вплинула на їхню ризиковану поведінку (порівняно з тими студентами, які отримували пігулки-плацебо). Як виявилося, студенти після прийому парацетамолу набагато частіше робили ризиковані вчинки.

Парацетамол вважається найпоширенішим знеболювальним засобом у світі. За даними учених, 25% американців приймають цей препарат щотижня.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ