Косатки

Кити-вбивці почали нападати на кораблі в Іспанії та Португалії

Shutterstock

Влада закликає моряків і туристів уникати контактів з косатками

У водах Іспанії та Португалії була зафіксована серія нападів косаток (або, як їх називають, китів-убивць) на кораблі. Про це пише Daily Mail.

Перший такий інцидент стався 29 липня біля узбережжя іспанського міста Трафальгар. Тоді кілька косаток оточили вантажне судно, почали таранити його і зламали капітанську рубку. За місяць, 30 серпня, схоже трапилося одразу із двома кораблями: французьким торговим судном та іспанською військовою яхтою.

А на початку вересня від нападу китів постраждав ще один іспанський торговий корабель. Косатки оточили яхту і близько 15 разів спробували пробити її борт. Після цього екіпаж прийняв рішення відбуксирувати судно назад в порт. У цей же час співробітникам берегової охорони повідомили про напади косаток на два судна в районі іспанського міста Віго.

Морських біологів дуже занепокоїла така поведінка цих тварин. Вони розповідають, що косатки щороку наближаються до узбережжя Іспанії та Португалії у вересні, однак раніше такої агресивної поведінки не було.

Зараз учені намагаються з'ясувати, чи були всі напади вчинені однією і тією ж групою особин. Влада Іспанії і Португалії закликала моряків і туристів уникати контактів з косатками.

Нагадаємо, наприкінці серпня в Адріатичному морі вперше за 30 років помітили дельфінів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ