За даними вчених, самиця подолала 1 тис. км, аби потрапити в затоку Адріатичних вод
Уперше за 30 років на півночі Адріатичного моря в затоці Трієста сфотографували самицю білобокого дельфіна (Delphinus delphis). Про це повідомляє PhysOrg.
Раніше дельфіни були звичайним явищем для Середземного моря. Однак уже з 1970-х років вони поступово почали зникати з вод акваторії, а згодом їх занесли до Червоної книги, зазначають словенські вчені.
Науковці зі спілки вивчення морських ссавців Університету Сент-Ендрюс зазначили, що протягом останніх 30 років цей вид вважався вимерлим в Адріатичному морі, ймовірно, через полювання на тварин у середині ХХ століття. У ті часи Італія та Югославія платили грошову винагороду за кожного вбитого дельфіна, позаяк їх вважали шкідниками, які заважали рибалкам.
"Цікаво, що наші нові записи відносно численні за такий короткий період часу, особливо з урахуванням рідкості виду і загальної кількості задокументованих випадків", – зазначив науковець Тілен Гєнов.
За словами вченого, останнім часом у морі зафіксували принаймні чотирьох різних живих дельфінів включно з підтвердженим випадком і в затоці Трієста.
Одного разу в воді помітили і мати з дитинчам, які перебували в порту затоки. Фотодокументація допомогла з'ясувати, що раніше самицю дельфіна бачили в Іонічному морі Греції – за 1 тис. км від Трієсти. Це вперше вчені задокументували таку довгу для представників цього виду подорож.
"На жаль, цей вид, як і раніше, є рідкісним у регіоні. Важко сказати, чи повернеться цей вид в Адріатичне море. Шанси на це, ймовірно, невеликі, оскільки нині немає ніяких доказів збільшення чисельності цього виду дельфінів або їх спостереження де-небудь в Середземному морі", – зазначили науковці.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!