Мед

Учені довели, що мед – найефективніші ліки від застуди

foodandmood.com.ua

Люди використовують цей продукт упродовж тисяч років. Та чи справді він корисний?

Учені з Оксфордського університету довели ефективність меду у лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів. Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі MedicalXpress.

Медики зібрали дані про 14 клінічних випробувань, у яких взяв участь 1761 пацієнт. Для лікування хворих використали кілька найпопулярніших методів: безрецептурні препарати від застуди і нежитю, антибіотики і, власне, мед.

З'ясувалося, що у пацієнтів, які вживали мед, хвороба тривала в середньому на два дні менше. Окрім того, мед виявився на 36% ефективнішим у зменшенні кашлю і на 44% зменшив ступінь вираженості кашлю.

Учені припускають, що мед, який люди використовують упродовж тисячі років, є ефективним засобом у лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів, оскільки у ньому міститься перекис водню. Ця речовина відома своїми антибактеріальними властивостями. Мед також можна використовувати як антисептик для дезінфекції порізів і подряпин.

До того ж мед має правильну консистенцію для лікування горла: він рівномірним шаром вкриває слизові ротової порожнини і горла, а також усуває подразнення.

Окрім того, медики наголошують, що антибіотики, які часто вживають під час ГРВІ, не лише неефективні, а й можуть нашкодити. Інфекції верхніх дихальних шляхів здебільшого спричинені не бактеріями (на які має впливати антибіотик), а вірусами.

Ураження слизової, подразнення в горлі, нежить, кашель і підвищена температура тіла все це ознаки проблем з верхніми дихальними шляхами, які у більшості випадків зумовлені саме вірусами.

Бездумне використання антибіотиків призводить до того, що у бактерій розвивається резистентність і з часом лікарям стає дедалі важче підібрати лікування.

Учені побоюються, що незабаром людство перетне межу, коли для лікування від багатьох небезпечних бактерій не залишиться ефективних ліків.

Нагадаємо, раніше українські пасічники розповіли, що влітку бджоли зібрали вдвічі менше меду, ніж зазвичай у цей період.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ