Як правильно чистити зуби і чому це важливо

Кожен із нас упевнений, що вміє правильно чистити зуби. Але чи справді це так?

Колишня очільниця МОЗ, лікар Уляна Супрун опублікувала прості, але дуже корисні рекомендації, які не лише подарують вам красиву усмішку, а й допоможуть зберегти здоров’я. Адже, як відомо, від стану ротової порожнини може залежати робота всього організму.

Отже, головні поради щодо правильного чищення зубів:

  • Чистіть зуби не менш ніж 2 хв двічі на день

Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має становити не менш ніж 2 хв. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен.

  • Звертайте увагу на техніку чищення

Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Рекомендації, згідно з цією технікою, такі: розміщуйте щітку під кутом 45 градусів  відносно поверхні зубів. Робіть плавні "вимітаючі" рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Не забувайте очищувати язик.

Сім'я чистить зуби
Сім'я чистить зуби
Фото: Shutterstock
  • Важливо використовувати зубну пасту з правильною концентрацією фтору

Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Однак, якщо у вас підвищена чутливість зубів, не рекомендують використовувати зубні пасти, що містять фтор.

Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватися сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку.

  • Використовуйте зубну нитку, щоб очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини

Зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу.

  • Змінюйте зубну щітку раз на 3 місяці

За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Окрім правильного догляду, не забувайте вчасно відвідувати дантиста. Лікарі радять робити обстеження принаймні двічі на рік

Болять зуби
Болять зуби
Фото: Shutterstock

Чим небезпечна хвороба зубів

Захворювання порожнини рота можуть стати причиною серйозних захворювань організму і вплинути на загальний імунітет і життєвий тонус людини.

  • Учені довели, що хворі зуби і ясна можуть стати "відправною" точкою розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда та інсульту. У осіб із запальними захворюваннями пародонту ризик серцевої недостатності збільшується вдвічі.

Бактерії з пародонту проникають у кров, що спричиняє запалення стінок судин і може спровокувати утворення тромбів. А тромби, як відомо, можуть перекрити просвіт судин і стати причиною розвитку серцево-судинних захворювань.

  • Проблемні зуби не в змозі забезпечити правильне механічне подрібнення їжі, що ускладнює її засвоєння в шлунково-кишковому тракті. Якщо у вас болять зуби, ясна і немає можливості ретельно пережовувати їжу, то на шлунок лягає додаткове навантаження, що може призвести до захворювань.

Спільними механізмами розвитку як пародонтиту, так і захворювань шлунково-кишкового тракту є наявність мікроорганізмів, здатних спричинити запальні та імунні реакції. Хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка, виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, панкреатит - лише деякі  із захворювань шлунково-кишкового тракту, які можуть бути спричинені  захворюваннями порожнини рота.

Вагітна жінка
Вагітна жінка
Фото: Shutterstock
  • Гормональні зміни в організмі вагітної жінки здатні спровокувати запалення і кровоточивість ясен. Інфекції в зубах вагітної жінки можуть згубно вплинути на плід і спровокувати невиношуваність вагітності. Захворювання пародонту підвищують ризик передчасних пологів у 7 разів.
  • Більшість учених підтверджує, що при запальних захворюваннях пародонту рівень цукру в крові підвищується. У низці сучасних досліджень встановлено, що успішне лікування пародонтиту в пацієнтів з діабетом з часом супроводжувалося нормалізацією і рівня цукру в крові.
  • У чоловіків хронічні проблеми із зубами можуть стати причиною виникнення еректильної дисфункції.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше