Пульсар

У космосі знайшли найпотужніший магніт у Всесвіті

Фото із відкритих джерел

Виявлене магнітне поле, що в десятки мільйонів разів сильніше, ніж те, яке можна отримати в лабораторних умовах на Землі

Міжнародна група вчених знайшла найсильніше магнітне поле у Всесвіті. Про це йдеться у статті, опублікованій на Phys.org.

У серпні 2017 року космічний апарат Insight-HXMT виявив пульсар GRO J1008-57. Після його дослідження з'ясувалося, що індукція поля, яке створюється на поверхні космічного об’єкта, сягає одного мільярда тесла. Це в десятки мільйонів разів сильніше, ніж можна отримати в лабораторних умовах на Землі.

Нейтронні зірки мають найсильніші магнітні поля у Всесвіті. Рентгенівські подвійні нейтронні зірки складаються з нейтронної зірки і звичайної зірки. При цьому нейтронна зірка притягує до себе речовину, в результаті чого навколо неї утворюється акреційний диск. Якщо магнітне поле велике, акреційна речовина переміщується уздовж магнітних ліній до поверхні нейтронної зірки, що породжує рентгенівське випромінювання.

Тому такі об’єкти також називають "пульсарами". Попередні дослідження засвідчили, що в спектрі рентгенівських пульсарів іноді можна виявити особливу характеристику поглинання (відому як "функція резонансного розсіювання циклотрону", Cyclotron resonant scattering feature, CRSF). Вчені вважають, що це зумовлено переходами між дискретними рівнями електронного руху Ландау, перпендикулярними до магнітного поля. Така характеристика розсіювання діє як прямий зонд до магнітного поля поблизу поверхні нейтронної зірки.

Раніше вчені знайшли сліди існування загадкової темної матерії у Всесвіті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ