Венера

На Венері виявили загадкові ознаки життя

Shutterstock

Вчені дослідили їх за допомогою телескопів у Чилі та на Гавайях

У понеділок, 14 вересня, дослідники виявили у верхніх прошарках атмосфери Венери сліди фосфіну, що є продуктов життєдіяльності живих організмів. Про це повідомляє Nature Astronomy. 

Фосфін виявили за допомогою комплексів радіотелескопів Atacama Large Millimeter Array у Чилі та телескопа Джеймса Клерка Максвелла на Гавайях. 

Фосфін міститься в кількостях, що неможливо пояснити абіотичними механізмами. Тобто, процесами, в яких поки не беруть участь живі організми. 

На Землі фосфін продукують анаеробні організми, що не використовують кисень для дихання. Вчені поки не мають інформації щодо альтернативних джерел цього газу. 

Фосфін також зустрічається в атмосфері газових зірок-гігантів через хімічні процеси, що утворюються глибокого в надрах під великим тиском. 

Однак на Венері жодні хімічні процеси не могли б призвести до утворення фосфіну. На думку вчених, фосфін, скоріш за все, вироблюється у результаті невідомого досі хімічного процесу. 

Раніше учені виявили сліди темної сили у Всесвіті. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ