Галактика NGC 2188

Зоряний пил: Hubble сфотографував нахилену галактику в сузір'ї Голубки

NASA

Цей об'єкт удвічі менший від Чумацького шляху

Космічний телескоп Hubble порадував любителів астрономії новим красивим фото. На сайті NASA опублікували фото спіральної галактики NGC 2188.

На перший погляд здається, що галактика складається лише із вузької смужки блакитних і оранжевих зірок, однак насправді це спіральна галактика з баром, яка нахилена до нас боком. Справжня форма галактики була виявлена шляхом вивчення розподілу зірок у внутрішній центральній опуклості, зовнішньому диску та спостереження за кольорами зірок.

NGC 2188 – доволі невелика галактика, яка сягає лише половини від розміру Чумацького шляху. Її довжина становить 50 000 світлових років. Об'єкт розташований у сузір'ї Голубки, яке відкрили у 1500-х роках і назвали на честь птаха із біблійної історії про Ноїв ковчег. Це невелике сузір'я складається з безлічі слабких, але красивих зірок та астрономічних об'єктів.

Нещодавно було опубліковано ще одне вражаюче фото від Hubble. Телескоп зафіксував частину хвилі вибуху наднової в сузір'ї Лебедя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ