Гроші

Учені розповіли, скільки людині потрібно грошей для щастя

Shutterstock

Сума може відрізнятися у різних країнах, зазначають вони

Американські вчені дійшли висновку, що певний рівень щастя можна забезпечити конкретною сумою грошей. До того ж вона варіюється відповідно до країни. Про це пише The Nature.

За даними дослідження, якщо збільшення доходів призводить до граничного рівня щастя, згодом зростання грошових сум може знизити відчуття щастя до мінімуму. 

Аби полічити "грошовий еквівалент" щастя, науковці застосували метод комплексного опитування, що полягав у використанні даних про щомісячні грошові надходження родини та оцінки її рівня задоволеності життям. Для дослідження фахівці скористалися даними близько 1,7 млн осіб зі 164 країн. 

Щастя вимірювалося згідно з купівельною спроможністю в деяких країнах та коригувалося відповідно до урахування даних про рівень життя і добробуту в конкретній країні.

За словами науковців, у середньому максимум щастя одній людині приносить щорічний дохід близько $95 тисяч, а для емоційного щастя – $60-75 тисяч. Для сімейного щастя цей грошовий максимум набагато вищий – пропорційно до кількості членів сім'ї.

Проте вчені зазначають, що подальше зростання грошових надходжень не давало людям більшого відчуття щастя. Це пов'язують з тим, що фінанси важливі для задоволення основних потреб, однак тільки до певного моменту. 

Після досягнення цієї точки в людини може з'явитися бажання взяти участь у "соціальних змаганнях", аби порівняти рівні досягнутого матеріального щастя. Однак це може знизити рівень відчуття добробуту. 

Також фахівці додають, що сума, яку людина потребує для щастя, різниться від країни до країни та залежить від життєвих стандартів.  

Раніше мільярдеру заборонили витрачати гроші на дороге життя. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ