алкоголь

Яка кількість алкоголю провокує виникнення раку – дослідження

відкриті джерела

За словами науковців, навіть "легкий" рівень вживання спиртного небезпечний для людського організму

Науковці виявили, що регулярне вживання алкоголю навіть в невеликих дозах здатне викликати кілька видів раку. Вони виділили "легкий", "помірний" та "важкий" рівні споживання напою. Про це повідомляє Американське товариство клінічної онкології.

За отриманими медичними даними, близько 6% смертей від онкології пов'язують з вживанням алкоголю. 

Така статистика є тривожною, оскільки під час Національного опитування про ракові захворювання близько 70% респондентів зазначили, що не пов'язують вживання спиртного із ризиком виявлення раку. 

Як розповідають науковці, ризик розвитку онкологічних захворювань зростає із кількістю вжитого напою. Проте підвищена ймовірність існує навіть у випадку, коли споживання алкоголю можна віднести до "легкого" рівня. Він складає 20 мл етилового спирту на добу. 

За словами експертів, спиртне збільшую загрозу виявлення пухлин в тих тканинах, які безпосередньо взаємодіють із речовиною: ротова порожнина, горло, стравохід, шлунок, печінка та кишківник. Також вчені віднайшли зв'язок і з виникненням онкології у мозку та молочних залозах. 

Раніше вчені знайшли ще один негативний наслідок вживання алкоголю. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ