Запах з рота

Лікарі назвали неочевидну причину неприємного запаху з рота

Shutterstock

Науковці пов'язують її із раком

Лікарі зазначили, що причиною неприємного запаху з рота може бути успадкована генетична мутація. Учені провели аналіз повітря, що видихали особи зі скаргами на галітоз. Учасники експерименту походили з родин, що не пов'язані між собою. Про це повідомляє Nature Genetics.

У пацієнтів виявили високий рівень метантіолу та диметилсульфіду. Обидві речовини мають сильний неприємний запах, схожий на тухлу капусту. Промислові виробники створюють їх для додавання в побутовий газ, аби вчасно помітити витік. 

Окрім цього, у всіх учасників експерименту виявили мутацію в гені, що кодує білок SELENBP1. Аби переконатися, що ген дійсно пов'язаний з неприємним запахом з рота, вчені використали спеціально виведених мишей в лабораторії. 

Методом інженерії вчені вилучили ген SELENBP1 і виявили, що в плазмі крові мишей є ті ж сполуки сірки в підвищеній концентрації. Науковці припускають, що цей ген допомагає виробляти фермент, який розщеплює ці сполуки сірки з неприємним запахом. 

Однак найголовнішим відкриттям була не тільки проблема неприємного запаху. Раніше вчені виявили, що ген SELENBP1 може пригнічувати розвиток пухлин. 

Раніше Дивогляд розповідав, чому килими можуть спричиняти рак

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ