Сон

Денний сон підвищує ризик смерті – учені

bettersleep.org

Дослідники отримали нерадісні результати

Китайські вчені з Медичного університету в Гуанчжоу довели, що денний сон може бути смертельно небезпечним. Результати дослідження опубліковано на MedicalXpress.

Науковці проаналізували наявні дані для взаємозв'язку між денною дрімотою і ризиком смерті від серцево-судинних захворювань. Загалом до аналізу було включено 313 651 учасника із понад 20 наукових досліджень. 

39% зі всіх учасників часто дрімали. Виявилося, що денний сон, тривалістю понад годину, на 30% підвищував ризик смерті з усіх причин і на 34% підвищував смертність від серцево-судинних захворювань. Коли приймався до уваги нічний сон, тривалий денний сон був пов'язаний із підвищеним ризиком смерті тільки у тих, хто загалом спав понад 6 годин на добу.

Окрім того, учені виявили, що денний сон будь-якої тривалості пов'язаний із підвищенням ризику смерті на 19%. Зв'язок більш виражений у жінок, у яких імовірність смерті після денного сну була на 22% вищою, ніж у тих, хто не спав, і в учасників старшого віку, у яких ризик підвищився на 17% під час сну.

При цьому для тих, хто погано спить уночі, короткий денний сон, тривалістю менше 60 хвилин, не був небезпечний для здоров'я і міг поліпшити стан серцево-судинної системи.

Раніше учені назвали найгірші пози для сну, які впливають на наше здоров'я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

[attached type="2" ids="219107,202444,218565"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ