Музика

Класична музика допомагає у лікуванні епілепсії – вчені

Shutterstock

У дослідженні взяли участь 13 людей із різними формами епілепсії

Канадські нейробіологи з Крембільського науково-дослідного інституту довели, що класична музика, а саме – Моцарт, може позитивно впливати на зменшення епілептичних нападів. Про це розповів New Atlas

У дослідженні взяли участь 13 людей, хворих на епілепсію. Їх поділили на дві групи, кожна з яких упродовж шести місяців слухала або сонату Моцарта, або її штучний аналог, позбавлений гармонійності. 

Перша група слухала класика щодня впродовж трьох місяців, а потім перейшла на аналог. Друга – спочатку слухала штучну версію, а потім перейшла до Моцарта. 

Обидві групи приймали ліки від епілепсії. Також вони вели щоденники, в яких фіксували кількість нападів. 

Згодом виявилося, що під час прослуховування Моцарта в учасників значно зменшувалася кількість нападів. Це стосується навіть важких випадків. Як зазначають самі волонтери, класична музика справді полегшувала симптоматику захворювання. Однак поки  що остаточно зрозуміти механізми впливу вчені не змогли. 

Раніше Дивогляд розповів, як правильно чистити зуби та чому це важливо. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ