Захист від вірусу

Учені визначили, у скількох людей є природний імунітет до COVID-19

Shutterstock

Дослідники вважають, що деяким людям могли допомогти інші коронавіруси

Британські учені дослідили, скільки людей у світі можуть мати природний імунітет до COVID-19, і отримані дані їх здивували. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі The British Medical Journal.

За оцінками учених, перехресний імунітет до коронавірусу SARS-CoV-2 може мати від 20 до 50% населення планети.

Фахівці виявили, що в половині зразків донорської крові, взятої в США в період з 2015 до 2018 рр. присутні Т-клітини, реактивні до SARS-CoV-2.

У Нідерландах в аналогічному дослідженні реактивність імунної системи була виявлена 20% осіб, які ніколи не заражалися коронавірусом.

У Німеччині реактивні Т-клітини були виявлені у третини серонегативних за SARS-CoV-2 здорових донорів (23 з 68). Окрім того, наявність імунітету до коронавірусу, не спричиненого самим вірусом, також виявлена в Сінгапурі, Великій Британії та Швеції.

Учені вважають, що несприйнятливість до COVID-19 могла бути зумовлена звичайними коронавірусами, що викликають сезонну застуду. У цьому випадку формується перехресний імунітет, коли патоген сприяє розвитку імунної відповіді до родинного патогену. Деякі вчені зазначають, що певна частка випадків реактивності могла виникнути через коронавіруси невідомого походження, які інфікують, як правило, тварин.

Раніше учені визначили головний спосіб поширення коронавірусу і розповіли, коли хворий найбільш небезпечний для інших.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ