Відьомські кола

Учені розкрили загадку "відьомських" кіл в Австралії – дослідження

British Ecological Society

Відповідь криється у гіпотезі математика Тюрінга

Учені із Геттінгенського університету, що в Німеччині, викрили загадку виникнення так званих "відьомських" кіл в африканських пустелях та у диких полях Австралії. Згідно з висновками фахівців, це явище пояснюється патерном Тюрінга – особливістю динамічних систем, що за специфічних умов створюють стійкі візерунки. Про це йдеться у статті видання Journal of Ecology.

За даними дослідників, існує мало емпіричних свідчень, що підтверджують гіпотезу математика Алана Тюрінга стосовно динамічних систем, однак деякі вчені використовують цю модель для вивчення природних процесів. 

Наприклад, для доведення цієї теорії експерти дослідили австралійські "відьомські" кола за допомогою дронів. Згідно з однією гіпотезою, розташування кіл було пов'язане із залежністю рослин від вологи. 

Як виявилось, рослини живляться  додатковими стоками води, що забезпечують великі кола, і таким чином вони можуть функціонувати навіть у посуху. Без такої структури ці ділянки землі не мали б жодної рослини. 

Отже, вчені підтвердили гіпотезу математика Тюрінга щодо самоорганізації живих організмів за нестабільних умов довкілля. 

Раніше у Єгипті знайшли таємничі стародавні могили. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ