twitter.com

Наскільки щасливими почуваються українці – дослідження

Найпотужнішим чинником відчуття щастя в українців є порівняння себе з оточенням, сказав соціальний психолог

World happiness report опублікували динаміку індексу щастя України. За цими даними, у 2017 році Україна за "щасливістю" зайняла 132 місце. Зауважимо, що у 2013 році ми були на 87-му місці. Результати дослідження прокоментував соціальний психолог Вадим Васютинський.

"Найпотужнішим чинником є порівняння себе з оточенням. Наша країна – не унікальна. Це країна великих соціальних відмінностей. Тобто у нас є верхівка ця – правильно, неправильно зароблені гроші. І тут головне, навіть не в тому, що зароблені гроші, а в тому, як це звучить. Тобто люди бачать, що є ті, хто жирують і хизуються цим – і це дуже дратує. І переважна частина людей почуваються скривдженими, обділеними, нещасними", – сказав Васютинський.

Експерт також сказав: "У більшості випадків те, що ці люди бідні, – це їхня заслуга… в умовах цієї системи оці прості люди так звані, живуть по-різному. І хтось справляється, вибивається і живе дуже навіть непогано, а хтось не може. Він ніби й все робить, намагається, але в нього не виходить. Сказати, що ви самі винні, що ви бідні, так не можна, але тут поєднуються і чинники об’єктивні, і суб’єктивні. Коли людина зранку прокидається і немає сили щось робити, або прокидається вранці і хоче випити 50 грам. Тоді у неї менше шансів, що вона буде жити добре".

Довідка. У рейтингу країн, люди в яких вважають себе найщасливішими, на 1-му місці – Норвегія, на 2-му – Данія, на 3-му – Ісландія, на 4-му – Швейцарія, на 5-му – Фінляндія. 

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Інтерактивні ігри та пікнік: яким було 1 вересня у столичній гімназії
Наступний матеріал
Порошенко ввів у дію рішення РНБО про біометричний контроль на кордоні: що зміниться
Loading...

Moody's підвищила рейтинг одразу 6 українських банків

Антирейтинг: яка країна світу найменш популярна серед туристів

Україна має один з найгірших показників у світі за швидкістю мобільного Інтернету – рейтинг