president.gov.ua

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про біометричний контроль на кордоні: що зміниться

з 1 січня 2018 року починає функціонування національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження біометричного контролю на кордоні. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент Петро Порошенко підписав указ №256/2017, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України", - йдеться в повідомленні.

Так, з 1 січня 2018 року починає функціонування національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства під час перетину держкордону.

У повідомленні також йдеться: "Уряд повинен забезпечити початок функціонування з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду".

Уряду також доручено вжити заходів щодо удосконалення законодавства стосовно порядку реєстрації місця проживання та перебування на території України іноземців, у тому числі громадян РФ, та осіб без громадянства, які походять з держав міграційного ризику або в'їхали в Україну з території таких держав. Згідно з документом, уряд має оновити перелік держав міграційного ризику, зокрема внести до нього РФ.

Крім того, Кабінет міністрів за 2 місяці має опрацювати питання механізму та етапності запровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями та особами без громадянства щодо в'їзду в Україну; здійснення в'їзду в Україну та виїзду з України іноземцями, в тому числі громадянами РФ, за закордонними паспортами, що містять безконтактний електронний носій.

Указом також встановлено тримісячний строк для вжиття заходів щодо створення та забезпечення функціонування центрів надання адмінпослуг поблизу місць розташування КПВВ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Кугуар", "Тритон", "Спартан": як військові на БТР за кордоном з Росією пильнують – ФОТО

Попередній матеріал
Наскільки щасливими почуваються українці – дослідження
Наступний матеріал
"І гордість, і смуток": як богунівці у Києві отримували омріяні погони
Loading...