Сон

Важкі ковдри допомагають подолати безсоння – дослідження

Shutterstock

За рік експерименту 92% осіб відзначили суттєве покращення сну

Шведські дослідники дійшли висновку, що важкі ковдри можуть допомагати боротися із безсонням. Про це пише Science Daily. 

За словами науковців, пацієнти зі скаргами на безсоння та психічні розлади краще сплять та відчувають меншу сонливість вдень, а також спостерігають зменшення симптомів втоми, депресії і занепокоєння, коли сплять під важкою ковдрою. 

У дослідженні взяли участь 200 осіб (68% жінок та 32% чоловіків), які раніше мали клінічне безсоння та супутні психічні розлади: депресію, біполярний розлад, синдром дефіциту уваги й гіперактивність або генералізований тривожний розлад. Середній вік групи становив близько 40 років.

Учасників розділили на дві групи. Перша спала під важкою ковдрою вагою до 8 кг, а друга – 1,5 кг. Дані отримували за допомогою анкетування індексу тяжкості сну та актиграфії — метод підрахунку рухів під час сну, під час якого датчик кріпиться на зап’ястя. 

60% людей з першої групи зазначили, що безсоння зменшилося, водночас показник другої групи становив тільки 5,4%. За рік після експерименту 92% учасників, які спали під важкою ковдрою, повідомили про покращення сну. 

"Пропоноване пояснення заспокійливого і заохочувального ефекту – це тиск, який важка ковдра робить на різні точки тіла, стимулюючи відчуття дотику, подібне до акупунктури і масажу", – розповів головний дослідник Матс Алдер. 

Раніше вчені зазначили, що денний сон підвищує ризик смерті. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ