Тату

Учені виявили негативні наслідки татуювань

Shutterstock

Дослідники перевірили людей, розміри чиїх тату були понад п'ять сантиметрів квадратних

Учені з Південного методистського університету повідомили, що татуювання порушують механізми терморегуляції організму. Про це повідомляє Journal of Applied Physiology.

Експерти вирішили провести дослідження, в якому взяли участь добровольці з татуюванням на верхній або нижній частині рук розміром не менш ніж п'ять квадратних сантиметрів. Для стимулювання потовиділення тіла добровольці носили спеціальний костюм, в якому містилася гаряча вода з температурою понад 49 градусів упродовж 30 хвилин. 

Експеримент довів, що залози під татуюванням та чистою шкірою реагували на зміни температурного режиму, проте ділянки тіла з тату виділяли значно менше поту. 

"Крім цього, шкіра з татуюванням виділяла більш солоний піт", – зазначають вчені. 

На думку дослідників, порушення терморегуляції організму може стати причиною певних хвороб. 

"За цими даними тату порушує механізми секреції та впливає на рефлекторну здатність залоз продукувати піт, однак воно не впливає на передачу нейронних сигналів, що запускають процес потовиділення", – пояснюють експерти. 

За їхніми словами, зниження потовиділення може вплинути на розсіювання тепла, особливо, коли тату вкриває велику ділянку тіла. Водночас вчені вважають, що особам з невеликими тату не потрібно хвилюватися. 

Раніше Дивогляд розповів, яка кількість алкоголю провокує виникнення раку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ