5 прихованих сигналів нашого тіла, через які необхідно звернутися до ендокринолога

Наше тіло – наш найкращий друг, готовий прийти на допомогу та передчасно вказати на негативні зміни в організмі. Головне – чути та помічати його сигнали, адже завдяки їм ви зможете вчасно зреагувати та виправити проблеми зі здоров'ям

Ендокринна система відіграє надзвичайно велику роль в регуляції усіх процесів життєдіяльності організму. Ендокринні залози продукують гормони, що підтримують головні функції тіла. Розлади роботи цієї системи загрожують багатьма хронічними патологіями.

Передвісниками захворювань часто стають такі симптоми, на які людина рідко звертає увагу. Аби уникнути великих проблем, обов'язково сходіть на огляд до лікаря-ендокринолога за наявності наступних дивних симптомів. 

Першіння в горлі

Неприємні відчуття при ковтанні, зміна тембру голосу – ці симптоми зазвичай ми пов'язуємо з застудою та вірусними захворюваннями. Якщо разом з цим нездужанням є температура, ми звертаємося до терапевта, сподіваючись, що льодяники та сиропи допоможуть впоратися із захворюванням.

Якщо ж така симптоматика спостерігається регулярно, варто відвідати ендокринолога. Наприклад, хрипота в голосі іноді є наслідком гіпотеріозу, а першіння з'являється через перетворення тканин ендокринної залози на вузлики. 

Біль у горлі
Біль у горлі
Фото: Shutterstock

 

Випадання волосся або його активний ріст

Швидкість росту волосся на голові та тілі пов'язана із гормональним фоном. Наприклад, завелика кількість волосся та випадання волосся в лобовій зоні свідчить про проблеми в роботі жіночих статевих залоз. 

Гребінець для волосся
Гребінець для волосся
Фото: Shutterstock

Різка зміна маси тіла 

Метаболізм регулюється завдяки роботі гіпофіза, наднирників та підшлункової залози. Коли органи функціонують нормально, маса тіла не робить різких стрибків вгору чи вниз. Швидкий набір ваги або різка її втрата свідчать про ендокринні патології. 

Якщо одночасно виникає невиправдана зміна апетиту, сухість у роті та постійна спрага, шкіряний свербіж, проблеми із зором та біль у м'язах ніг – ці симптоми свідчать про порушення вуглеводного обміну та ймовірний розвиток цукрового діабету. 

Зайва вага
Зайва вага
Фото: Shutterstock

Роздратованість 

Нервова система людини активно реагує на гормональний збій. Розлади в роботі можуть спричиняти роздратованість та регулярні зміни настрою. 

Роздратованість
Роздратованість
Фото: Shutterstock

Проблеми з концентрацією уваги

Це доволі яскравий симптом гіпотеріозу. Пацієнти скаржаться, що не можуть сконцентрувати увагу навіть на буденних  завданнях, мають складнощі з перемиканням уваги та уповільнене сприйняття інформації. У них також спостерігається постійна сонливість, небажання займатися повсякденними справами та тривожність. 

Неуважність
Неуважність
Фото: Shutterstock

Раніше Дивогляд розповідав, чому спати голяка корисно для здоров'я. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше