Медики розповіли, чому спати голяка корисно для здоров'я

Змалку батьки привчали нас спати у випрасуваній та чистій піжамі. Ця звичка вкорінилась у нашому повсякденному житті на кілька десятків років. Однак чи справді спати голяка так аморально і чи має це якийсь сенс?

Медики навели одразу п'ять фактів, чому варто зняти на ніч весь одяг та насолодитися нічним сном під теплою ковдрою голяка. 

Якість сну 

Сон на боку
Сон на боку
Фото: vokrugsveta.ru

Під час сну в одязі температура тіла трохи підвищується. Через це сон стає не таким міцним і глибоким. Відпочинок голяка допомагає організму якісніше розслабитися та краще почуватися вранці наступного дня. 

Боротьба із зайвою вагою 

Зайва вага
Зайва вага
Фото: Shutterstock

Так, виявляється скинути зайві кілограми можна навіть уві сні. Річ у тім, що коли ви спите без одягу, температура вашого тіла знижується. Водночас це стимулює вироблення "бурого" жиру: такий жир витрачає багато калорій, оскільки генерує тепло для терморегуляції.

Покращення репродуктивного здоров'я

Тест на вагітність, здоров'я, пара, родина
Тест на вагітність, здоров'я, пара, родина
Фото: Shutterstock

Відсутність одягу під час сну допомагає покращити репродуктивну функцію в чоловіків. Завдяки зниженню температури тіло продукує якісне сім'я, що підвищує шанси на вдале запліднення яйцеклітини. 

Зміцнення стосунків у парі 

Пара
Пара
Фото: Shutterstock

Науковці довели, що завдяки прямому контакту тіл між в кожного з пари зростає рівень окситоцину – гормону кохання. Він зміцнює емоційний зв'язок між закоханими. Також не варто забувати й про підвищення лібідо як у чоловіків, так і в жінок. 

Здоров'я для шкіри

Шкіра
Шкіра
Фото: Shutterstock

Під час сну наш організм продовжує працювати. В нічний час у людському тілі відбувається безліч процесів регенерації. Наприклад, продукується більше гормону росту, що підвищує вироблення колагену. Оскільки без одягу якість відпочинку зростає, то покращується і стан шкіри: процеси заживлення пришвидшуються, а утворення зморщок та пігментації уповільнюється. 

Раніше Дивогляд розповідав 10 вражаючих фактів про сновидіння людини. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом! 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше