Сон на животі

Учені назвали найгірші пози для сну

legkovmeste.ru

Третину нашого життя ми проводимо уві сні. Тому дуже важливо, щоб сон був якісним і дозволяв тілу відпочити.

Сон у неправильній позиції може спровокувати хронічний біль у шиї і нижній частині спини, головний біль, тимчасову затримку дихання (апное), хропіння, а також печію і біль у шлунку.

Працівник Пекінської реабілітаційної лікарні Лю Чунь назвав найнебезпечніші пози для сну. Його слова приводять китайські ЗМІ.

Раніше дослідження медиків неодноразово показували, що найбільш небезпечним для людини є сон на животі. Незважаючи на те, що така поза допомагає травленню і може позбавити від хропіння, звичка спати на животі провокує біль у шиї і хребті. Головною причиною є те, що голову доводиться повертати, оскільки не можна дихати через подушку. У такій позі відбувається зміщення шийних хребців, а м'язи залишаються напруженими.

Згинаючи одну з ніг у коліні і підкладаючи руку під голову, ви лише погіршуєте ситуацію, оскільки м'язи шиї і плечового комплексу виявляються в напрузі, а хребет викривляється та розвивається шийний спондильоз та біль у попереку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

За словами Лю Чуня, звичка засинати на боціне набагато краща альтернатива. У такій позиції в людини викривляється хребет, а поперекові м'язи знаходяться в напрузі і поступово втрачають еластичність. Це негативно впливає на поперековий відділ хребта і в кінцевому рахунку призводить до дискомфорту і болю у спині.

Сон на боку
Сон на боку
Фото: vokrugsveta.ru

Лікар також радить не спати головою на високій подушці, щоб не викривляти хребет.

Китайський експерт описав дві пози, які допоможуть розслабитися і як слід виспатися. На його думку, насамперед необхідно підібрати оптимальну за висотою подушку, щоб не вигиналися

Якщо ви спите на спині, використовуйте середню подушку, розміщену під колінами (вона допоможе тримати таз у більш комфортному положенні) і зовсім маленьку подушку під поперек.

Любителям спати на боці Лю Чунь порадив класти опору під руку і ногу, які знаходяться у викривленому положенні. Також можна зажати невелику подушку між колінами. Він підкреслив, що людям із захворюваннями серця не слід засипати на лівому боці. Однак під час сну в такому положенні зменшується вироблення шлункової кислоти, що може допомогти при рефлюксному розладі. Сон на правому боці, навпаки ж, може викликати печію.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ