Вам наснилося, що ви тонете, чи що у вас випали всі зуби, або ж у вас негаразди на роботі? Більшість людей підтвердять, що хоча б раз у житті їм щось схоже снилося
І це не збіг обставин, а науково підтверджений факт. "Дивогляд" підібрав для вас найцікавіші з них і дізнався, що насправді цими сновидіннями можна навчитися керувати.
Топ-10 вражаючих фактів про людський сон
- Приблизно 25 років свого життя ми проводимо у сні, причому бачимо сни шість років, тобто чверть всього часу.

Сон
Фото: Shutterstock
- Деякі історичні особистості були здатні спати всього три-чотири години на добу. Едісон, Да Вінчі, Франклін, Тесла, Черчілль – усі вони спали набагато менше за визнану норми і відчували себе цілком здоровими. Вчені вважають, що подібні порушення сну – це зворотна сторона великого таланту або геніальності, яка не завжди йде на користь здоров'ю.
- Людина може прожити без сну всього кілька днів, однак науці відомі й унікальні випадки. Так, наприклад, солдат австро-угорської армії Пауль Керн отримав поранення в голову, яке знищило частину лобової частки його мозку. В результаті чого Пауль перестав спати і відчувати біль. Його неодноразово досліджували угорські лікарі, проте ні знайти причину такого стану, ні усунути її вони виявилися не в змозі. Пауль помер через 40 років, так жодного разу і не заснувши за весь цей час.

Пауль Керн
Фото: колаж 5.ua
- Майже всі люди на світі бачать сни, однак 90% переглянутих сновидінь ми забуваємо протягом півгодини після того, як прокинулися. Існують спеціальні техніки по розвитку навичок так званого "усвідомленого сновидіння", коли можна не тільки запам'ятовувати свої сни, але і управляти ними.
- Зовнішні чинники впливають на наші сни. Так, наприклад, занадто задушлива температура в кімнаті призведе до кошмарів, пов'язаних із тіснотою приміщення, вогнем і задимленням, а протяг, навпаки, до образів льоду і замерзання.

Сон
Фото: bettersleep.org
- У багатьох культурах, які проживають у теплому кліматі, поширений денний сон або сієста. Раніше вважалося, що регулярний денний сон знижує ризик серцево-судинних захворювань. ОДнак останні дослідження показали, що денний сон може бути смертельно небезпечним.
- Лунатизм є досить рідкісним порушенням сну, при якому сплячі люди можуть ходити і здійснювати якісь дії уві сні. Їх мозок при цьому перебуває в стані напівсну. Прокинувшись, лунатики зазвичай нічого не пам'ятають. Цікаво, що найбільш часто випадки лунатизму відбуваються з дітьми, котрі піддаються хронічному стресовому впливу, а також із людьми, що знаходяться в депресії.

Сон, холод, дівчина спить
Фото: Depositphotos
- Парадоксальна частина нашого сну, під час якої ми бачимо сновидіння, змушує мозок працювати так само інтенсивно, як і при неспанні. Уві сні фізичні процеси в організмі сповільнюються, тіло розслабляється, а частота мозкових хвиль знижується. І саме в той момент, коли ми дивимося сновидіння, сіра речовина в мозку функціонує на 100%! Пульс і дихання прискорюються, але м'язи залишаються паралізованими.

Телепортація, сон, дівчинка
Фото: Depositphotos
- Кольорове телебачення змінило наші сни. До епохи кольорового телебачення лише 15% людей бачили кольорові сни, а тепер таких 75%.
Найбільш поширені сни:
- провал на іспитах у школі або університеті;
- поява в громадському місці оголеним;
- політ літака або його падіння;
- плавання;
- параліч або утруднення рухів;
- втеча від когось;
- викрадення людьми, тваринами або фантастичними істотами;
- сексуальні переживання;
- природні лиха;
- випадання зубів;
- насильство над сплячим або іншими людьми;
- ситуація, в якій сплячий виявляється покинутим або приниженим;
- запізнення на автобус, поїзд чи літак;
- пошук прихованих кімнат у приміщенні;
- пошук або втрата грошей;
- зустріч із людьми з минулого або сьогодення;
- вагітність і пологи;
- зустріч із незнайомими людьми в незнайомих ситуаціях.
Раніше "Дивогляд" розповідав, які пози для сну, на думку вчених, є найгірними.