Зайва вага

Учені назвали неочевидну причину передчасної смерті

Shutterstock

Канадські дослідники зробили велике дослідження з урахуванням понад 2 млн людських параметрів

Учені виявили, що "пивний" живіт підвищує ризик передчасної смерті. Це впливає на здоров'я, навіть якщо інші частини тіла не вирізняються зайвою вагою. Водночас широкі стегна свідчать про високі шанси на довголіття. Про це повідомляє Daily Mail.

Дослідники з Канади вивчили понад 2,5 млн людей та виявили, що кожні додаткові 10 см на талії підвищували ризик смерті на 11%. 

Так, багато вчених вважає, що об'єм талії більш точно вказує на ризик ожиріння та розвиток таких захворювань, як діабет другого типу та проблеми із серцем. 

Річ у тому, що "вісцеральний жир" створюється довкола життєво важливих органів: печінки, нирок, кишківника та підшлункової залози.

"Люди мають більше дбати про свою талію, а не орієнтуватися тільки на вагу та індекс маси тіла", – зазначив автор дослідження Тосіф Ахмад Хан. 

Дослідник також зазначив, що надлишок жиру на животі пов'язаний із високим рівнем холестерину, кров'яним тиском, серцевими захворюваннями, діабетом та інсультом. 

Згідно із рекомендаціями Національної служби охорони здоров'я Британії, чоловікам варто худнути, якщо їхня талія більша за 94 см, а жінкам – за 80 см. 

Раніше учені виявили важливий фактор, що впливає на смертність від коронавірусу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ