Марс із супутниками

На Марсі знайшли озера з водою

Depositphotos

Попри низьку температуру, вода не замерзає через високий вміст солі

Італійські вчені знайшли на Марсі систему озер з рідкою водою. Про фантастичне відкриття повідомляє The Guardian.

Дослідники підтвердили наявність одного великого озера, про існування якого вперше повідомили два роки тому. Та окрім цього вони знайшли ще три озера із солоною водою на південному полюсі планети.

Згідно з дослідженням, ширина найбільшої водойми становить від 20 до 30 км і вона пролягає на глибині близько 1,5 км під крижаною поверхнею Марса.

За допомогою апарата, встановленого на орбітальній станції Mars Express, учені проаналізували сотні кілометрів навколо цього озера і знайшли три інших. Вважається, що водойми відокремлені одна від одної та утворюють єдину систему.

Науковці вважають, що озера залишаються рідкими завдяки високій концентрації солі у воді. Температура на південному полюсі Марса оцінюється в -113 °C.

Приблизно 4 млрд років тому Марс був теплим і вологим, як Земля. Але Червона планета врешті-решт перетворилася на безплідний, сухий світ, яким є і дотепер.

Автори дослідження називають озера потенційно цікавими з біологічної точки зору. Вони запевняють, що майбутні марсіанські місії мають бути спрямовані на цю частину планети.

Нагадаємо, раніше у NASA повідомили, що до 2024 року планують висадити на поверхню Місяця жінку. А 30 липня з мису Канаверал у Флориді запустили ракету, яка доправить новий марсохід Perseverance на Червону планету. Апарат має прибути на Марс у лютому 2021 року.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ