Запуск марсоходу
Запуск марсоходу 5 канал

Запуск марсоходу NASA на Червону планету: чим особлива місія та чим якісно відрізнятиметься під попередніх

Читайте по-русски
Марсохід прибуде на Марс у лютому 2021 року

Сьогодні, 30 липня, з мису Канаверал у Флориді запустили ракету, яка доправить новий марсохід Perseverance на Червону планету. Апарат досліджуватиме поверхню Марса та його атмосферу. Чим місія NASA особлива і відрізняється від інших – читайте далі.

Найбільший, найпотужніший, найшвидший та найдорожчий в історії – це все новенький марсохід NASA. Інженери працювали над ним майже 6 років. І от тепер він нарешті вирушив у міжпланетну подорож. Його ім'я – Perseverance.

Таку назву, що у перекладі з англійської означає "наполегливість", дав семикласник із Вірджинії. Алекс Мезер переміг у загальнонаціональному американському конкурсі. Він тривав 7 місяців, за право назвати апарат для польоту змагалися майже 20 тисяч школярів.

"Еволюція відзначає найголовнішу рису людей – наполегливість. І я подумав, що цю неймовірну рису мусить мати і цей посланець із Землі", – розповідає Алекс.

Марсохід шукатиме відповіді на такі питання: чи було життя на Марсі, чи стане це можливим у майбутньому, а якщо ні – то чому. Конструкція марсоходу нагадує інший апарат NASA – Сuriosity. Утім, Perseverance – більший за розмірами, важить понад тонну, має 23 3D-камери і здатен робити зображення з роздільною здатністю до 20 мільйонів пікселів. Його обладнали парашутом, який уповільнить падіння під час посадки.

"Ми взяли за основу дизайн марсохода Curiosity, тому що він приніс нам успіх. Але, звісно, ми поліпшили його. Вдосконалили систему посадки, встановили нові камери і дуже чутливий мікрофон", – коментує Кеннет Фарлі, науковий співробітник проекту NASA MARS 2020.

Кеннет Фарлі
Кеннет Фарлі5 канал

Марсохід виконуватиме складну наукову програму – шукатиме на Червоній планеті ознаки життя, досліджуватиме рельєф і клімат. А ще візьме зразки ґрунту та мінералів і доправить їх на Землю. Так учені дізнаються, яка саме вода була у водоймах на Марсі і чи могли там жити мікроорганізми. Крім того, апарат повезе на Червону планету матеріали для скафандрів. Ними користуватимуться майбутні колонізатори.

52726144735

"Підтвердити або спростувати гіпотезу про можливе життя на іншій планеті – сам марсохід не в змозі. Тож він збиратиме зразки порід, які потім можна буде привезти на Землю. Ми вивчимо їх і, сподіваємося, нарешті дамо відповідь на одне з основних питань людства", – додає Фарлі.

Поверхню Марсу Perseverance досліджуватиме з допомогою роботизованої руки, яку назвали Шерлок – на честь детектива з творів британського письменника Артура Конан Дойла. Допомагатиме в експериментах доктор Ватсон – одна з камер, яка зніматиме поверхню марсіанського ґрунту. Матиме Perseverance і прилади для аналізу порід. Крім того, космічний апарат "озброять" датчиками пилу і погоди, а також мікрофонами, які передаватимуть на Землю аудіосигнали.

"Роботизована рука допоможе проводити дослідження на глибині або у важкодоступних місцях. Скажімо, подивитися, чи є органічні породи у кратері або оглянути місця можливих озер", – коментує Бетані Елман, наукова співробітниця NASA.

Бетані Елман
Бетані Елман 5 канал

Вперше в історії атмосферу Червоної планети вивчатиме безпілотник. Дрон MarsHeliсopter майже два кілограми завважки. Він оснащений сонячними панелями, кольоровою камерою та системами навігації і передачі даних. Апарат досліджуватиме важкодоступні місця на Марсі. Підніматися над поверхнею Червоної планети зможе лише на 10 метрів.

"Ми прагнемо знайти найефективніший спосіб дослідження Марсу. Можливо, майбутнє не за марсоходами, а саме за безпілотниками. Вперше в історії дрон полетів у космос. Ми випробуємо цю технологію, і, якщо вона буде успішною, застосовуватимемо під час наступних місій", – додає наукова співробітниця.

Запуск марсоходу
Запуск марсоходу5 канал

Марсохід повинен прибути на Червону планету в лютому наступного року. "Примарситься" в кратері Джезеро. За розрахунками вчених, він зможе пропрацювати щонайменше один марсіанський рік – це близько двох земних років.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Поганий знак" – Гончаренко прокоментував призначення Кравчука в ТКГ – відео
Наступний матеріал
Катастрофа літака МАУ: у Києві розпочалися переговори з Іраном щодо компенсацій
Loading...

Студенти допоможуть NASA прибрати пил на Місяці

NASA збирається полетіти на астероїд, який коштує більше, ніж уся економіка Землі

50 відтінків заходу: у NASA показали, як сідає Сонце на різних планетах

Телескоп Хаббл зробив вражаючі знімки молодих туманностей

На Сонці зафіксували найпотужніший спалах за останні три роки

Ми робимо двигуни і корпуси для ракет, ми все ще володіємо технологією – Омелян про перспективи України в космосі