Захід Сонця
Захід Сонця Pixabay

50 відтінків заходу: у NASA показали, як сідає Сонце на різних планетах

Читайте по-русски
На кожній планеті захід Сонця має свій колір

Ви коли-небудь задумувалися над тим, який вигляд має захід Сонця на Урані чи Марсі? Дослідник Центру космічних польотів Годдарда NASA Джеронімо Віллануева створив симулятор, за допомогою якого можна побачити, якого кольору захід на різних планетах Сонячної системи. Про це повідомили у NASA.

Учений створив цей симулятор, коли розробляв комп'ютерний інструмент для можливої майбутньої місії на Уран, яка є найхолоднішою планетою в сонячній системі.

Цей інструмент допомагає спрогнозувати, як світло передається через атмосфери планет, екзопланет і природних супутників залежно від їхньої поверхні та складу атмосфери.

Наприклад, захід сонця на Урані – це багатий блакитний колір, який переходить у королівський синій із нотками бірюзи. Цей синьо-зелений колір походить від взаємодії сонячного світла з атмосферою планети. Коли сонячне світло, що складається з усіх кольорів веселки, досягає атмосфери Урану, водень, гелій і метан поглинають червону частину світла довшої хвилі. Синя та зелена частина світла коротшої хвилі розсіюються, коли фотони відскакують від молекул газу та інших частинок в атмосфері. Подібне явище робить небо Землі в ясний день блакитним.

Раніше NASA показала нові зображення вражаючих хмарних смуг південних широт Юпітера, зроблені космічною станцією "Юнона".

Попередній матеріал
Рейд столичних автобусів: чим водії здивували інспекторів і журналістів – включення
Наступний матеріал
На Прикарпатті затопило "Буковель", дороги до нього зруйновані – відео
Loading...

Космічна краса: NASA показало яскраві знімки Юпітера

Астрономи виявили новий загадковий об'єкт у Сонячній системі

Космічна "реабілітація": керівник NASA знову вважає Плутон планетою

Зірки мають вік до 10 млрд років: Чумацький Шлях поглинув іншу галактику – науковці

Історичний момент: NASA спільно зі SpaceX успішно відправили астронавтів на МКС – відео

Космічна краса: NASA показало яскраві знімки Юпітера