Чорна діра

Астрономи отримали знімки велетенської чорної діри – фото

Shutterstock

Науковці спостерігали за об'єктом з 2009 року

Чорна діра розташована в 55 мільйонах світових років від Землі. Науковці спостерігають за нею протягом 11 років. Завдяки знімкам астрономи з'ясували, що плазмове кільце протягом цього часу регулярно змінювало свою яскравість. Про це повідомляє The Astrophysical Journal.

Вчені, які брали участь в проєкті Event Horizon Telescope, вперше отримали візуальні докази того, що кільце плазми навколо чорної діри M87 крутиться та зазнає турбулентних змін. 

Спостереження за дірою тривало від 2009 року. Однак тільки зараз спеціалісти змогли з'ясувати, що кільце плазми змінювали свою яскравість. Сама тінь чорної діри, що знаходилася в центрі кільця, не змінювалася в розмірах, що підтверджує природу об'єкта. 

Чорні діри
Чорні діри
Фото: iopscience.iop.org

Кільце складається з пилу та газу. Воно кружляє та потрапляє до чорної діри як частина акреційного диска, а нерівномірна яскравість – наслідок ефекту Доплера. Та частина диска, що рухається у напрямку спостерігача, здається більш насиченою, а та, що віддаляється – блідішою. У цьому випадку яскрава частина рухалася в кільці, що говорить про турбулентність потоку. 

Спеціалісти вважають, що таке сильне коливання може бути пов'язано з впливом магнітного поля. 

Астрономи планують й надалі спостерігати за об'єктом, аби отримати детальніші знімки чорної діри. 

Раніше науковці NASA записали "голос" Чумацького шляху. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ