ДНК

Науковці спростували взаємозв'язок довголіття з хорошою генетикою

Shutterstock

За даними експертів, цей чинник дає тільки 7% гарантії довголіття

Дослідники спростували популярне твердження стосовно того, що тривалість життя може передаватися через гени. За словами вчених, генетичні чинники мають низький вплив на тривалість життя. Про це йдеться у дослідженні Genetics

У ньому взяли участь близько 400 млн осіб. Згідно з даними, довголіття залежить від способу життя, водночас ДНК впливає на це тільки на 10%. 

Завдяки великій базі даних вчені дослідили родинні покоління, ґрунтуючись не тільки на кревних родичах, а й рідних з боку чоловіка або дружини. 

За цими даними, науковці дізналися, що рідні та двоюрідні брати мають ідентичний спадковий фактор, що раніше показували дослідження. Зокрема, гени пояснюють від 20% до 30% тривалості життя, причому ця оцінка знижується нижче 15% для родичів протилежної статі.

Також науковці дійшли висновку, що тривалість життя подружжя схожа, як у братів та сестер протилежної статі. Такий фактор може пов'язуватися із тим, що пара мешкає в одному місці та має спільні схожі звички – спосіб харчування та життя. 

 

Як повідомляють дослідники, спадковість пояснює не більш ніж 7% довголіття. Гени не можуть врятувати людину від ранньої смерті. 

Результати дослідження показують, що той, хто хоче прожити довше, повинен краще і правильніше харчуватися і робити фізичні вправи, замість того, щоб покладатися на хороші гени предків.

Раніше вчені назвали неочікувану причину неприємного запаху з роту. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ