Тренд чи користь: головні плюси та мінуси вегетаріанства

Вегетаріанство – тренд останніх років, яким захоплюються люди з усіх куточків світу. Однак чи дійсно відмова від м'яса є настільки корисною або така популярність веганських дієт зумовлена модою?

До Всесвітнього дня вегетаріанства Дивогляд вирішив розібратися в головних перевагах та недоліках споживання рослинної їжі замість тваринної. 

Серед головних плюсів зміни харчових звичок та відмови від м'яса експерти виділяють такі. 

Пришвидшення обміну речовин 

М'ясо – ситний продукт. Якщо ви вирішили прибрати його з раціону, м'ясо варто замінити на альтернативні джерела енергії. Частіше всього вегетаріанці роблять це за допомогою їжі рослинного походження, що містить достатньо клітковини та вітамінів. Крім цього, овочі та фрукти не дають відчуття ситості надовго, що мотивує вегетаріанців їсти частіше, проте меншими порціями. 

Вегетаріанство
Вегетаріанство
Фото: Shutterstock

Загальний детокс

Вегетаріанці дотримуються більш здорової системи харчування, оскільки дбають про якість продуктів, а отже, їдять менше консервантів та барвників. Отже, вегетаріанство здатне очистити організм. Рослинна їжа швидше перетравлюється та позитивно впливає на травну систему. 

Харчування
Харчування
Фото: Shutterstock

Користь для серця та судин 

Учені довели, що радикальна відмова від м'яса та м'ясних виробів знижує рівень поганого холестерину у людей з підвищеними показниками. Це пов'язано з відсутністю в раціоні тваринного жиру, що впливає на рівень холестерину та закорковує судини. 

Бобові продукти
Бобові продукти
Фото: Shutterstock

Економія

М'ясо – один з найдорожчих продуктів у раціоні харчування. Відмова від цих виробів не тільки покращить ваше самопочуття, а й зекономить кілька сотень гривень від місячного бюджету. 

Економія
Економія
Фото: Shutterstock

Однак вегетаріанство приховує і чимало істотних мінусів. Серед них – відсутність балансу поживних речовин в організмі та можливі проблеми зі шлунком

 Нестача вітаміну В12

Нестача вітаміну В12 – головна проблема, з якою зіштовхуються вегетаріанці. Цей елемент відсутній у рослинах, тому вегетаріанці автоматично потрапляють до групи ризику. Між тим нестача вітаміну В12 загрожує анемією та різними неврологічними захворюваннями. 

Пігулки
Пігулки
Фото: Shutterstock

 Проблеми зі шлунком

Безумовно, ця проблема частіше виникає у людей, які відмовляються від м'яса. Це пов'язано з радикальною зміною харчування та надлишком клітковини в раціоні. Уникнути таких ускладнень можна, якщо поступово змінювати своє харчування та замінювати тваринну їжу рослинною.  

Біль у животі
Біль у животі
Фото: Shutterstock

Дефіцит білку 

Якщо людина вирішує відмовитися від м'яса, вона має шукати альтернативні джерела білку, аби підтримувати його норму. Білок є будівельним матеріалом для всього організму. З рослинних продуктів його можна знайти у бобах, горіхах, зелені, грецькому йогурті та цілісному зерні. 

Боби
Боби
Фото: Shutterstock

 

Якщо ви все ж вирішили перейти на сторону вегетаріанців, обов'язково проконсультуйтесь із лікарем та зробіть відповідні аналізи, аби точно переконатися, що перехід на рослинну їжу буде для вас безпечними та корисним. 

Раніше учені розповіли, чому ми постійно втомлені та як це можна виправити. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше