Вагітність

Недешеве задоволення: у МОЗ розповіли, скільки коштуватимуть пологи з 2021 року

Shutterstock

Гроші пологовим будинкам виплачуватимуть із держбюджету

Починаючи із 2021 року вартість пологів в українських пологових будинках становитиме від 35 972 грн до 194 489 грн, залежно від складності випадку. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Та тим, хто чекає на малюка, не варто лякатися таких сум — гроші у лікувальні заклади будуть перераховуватися із держбюджету.

"В нас одним з пріоритетів є надання медичної допомоги в повному обсязі при пологах 100% наших громадян, які народжують. По-перше, ми збільшуємо саму ставку фінансування при пологах. По-друге, з наступного року в нас будут введені додаткові коефіцієнти: в нас є звичайні пологи, а є пологи з ускладненнями. Тоді треба більш кваліфікована, більш спеціалізована медична допомога", - розповів міністр.

Зазначимо, у 2020 році породілля може розраховувати на пакет безоплатної медичної допомоги на суму 24 000 грн. У 2019 році ця цифра становила 8 500 грн.

За словами Степанова, важливим також є надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

"Це коли дитинка народжується з малою вагою і потрібно її рятувати, потрібно, щоб їй було надано в повному обсязі цю медичну допомогу. Більше того, там доволі  дорогі ліки, які потребує ця дитина. І ми це теж прорахували", - сказав міністр.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як батьки передчасно народжених діток можуть отримати безоплатну допомогу.

У МОЗ розраховують, що на рік в Україні відбуватиметься приблизно 270 тисяч пологів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ