Хворі

У Британії "загубилися" 16 тисяч хворих на COVID-19, бо в таблиці Excel закінчилося місце

Shutterstock

Через помилку 50 тисяч контактних осіб вчасно не дізналися, що їм треба бути на самоізоляції

У Великій Британії до офіційної статистики не внесли майже 16 тисяч хворих на коронавірус, бо їхні дані загубилися. Про це пише The Guardian.

Помилка сталася через те, що у таблиці Microsoft Excel, в яку британський Центр громадського здоров’я (PHE) вносив дані, закінчилися вільні рядки. Як відомо, файл Excel розрахований на 16 тисяч стовпчиків і 1 048 576 рядків, а у старій версії програми, яку, швидше за все, використовували в PHE, максимальна кількість рядків всього 65 536. Коли вільне місце було вичерпано, файл просто обрізав "зайві" рядки.

Помилку помітили лише через тиждень після виникнення. У переповнений файл дані вносилися з 25 вересня до 2 жовтня. В результаті 15 841 випадок, який не потрапив до офіційної статистики раніше, врахували 3 і 4 жовтня.

В результаті, близько 50 тисячам контактних осіб не повідомили про необхідність самоізолюватись, через що ще більше британців могли заразитися.

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон визнав помилку, однак не зміг точно відповісти, скільком контактним особам вже повідомили про необхідність самоізоляції.

Таблиці Microsoft Excel є одним з найпопулярніших у світі бізнес-інструментів, але у них регулярно стаються помилки, які можуть бути дорогими або навіть небезпечними. Це пов’язують із тим, що Excel  дуже легко використовувати навіть в ситуаціях, для яких він не був розроблений.

Наприклад, у 2013 році помилка Excel у компанії JPMorgan замаскувала втрату майже 6 млрд доларів після помилкового розділення комірки на суму двох процентних ставок, а не середньої.

Станом на 6 жовтня у Великій Британії виявили 515 571 випадків зараження COVID-19, понад 42 тисячі людей померли. В Україні за час пандемії захворіло 234 584 особи, з них 103 401 видужали, летальних випадків – 4520.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ