Хворі

86% хворих на COVID-19 не мають типових симптомів – дослідження

Shutterstock

Єдиний ефективний спосіб виявити хворобу - тестування

Британські вчені виявили, що більшість хворих на коронавірус не мають тих симптомів, за якими можна було б визначити цю хворобу. Відповідна стаття опублікована у журналі Clinical Epidemiology.

Науковці проаналізували дані великого дослідження, проведеного співробітниками Бюро національної статистики Великої Британії.

В ході дослідження, яке тривало із квітня по липень 2020 року, 36 тисячам людей зробили ПЛР-тести. Із них позитивна реакція на SARS-CoV-2 була виявлена у 115 осіб. Симптоми хвороби у день тестування мали 27 осіб, при цьому лише у 16 з них симптоми були характерними для COVID-19. Решта 88 (76,5%) були безсимптомними носіями.

Загалом, 99 людей зі 115 хворих (86%) не мали симптомів, притаманних новому коронавірусу.
Спираючись на ці дані, вчені заявляють, що коронавірус варто виявляти за допомогою тестування, а симптоми - насправді слабкий маркер.

Дослідники радять проводити масове тестування в осередках недавнього виявлення хвороби: університетах, лікарнях, на виробництві. Це допомогло б виявляти безсимптомні випадки хвороби та потенційно запобігати новим спалахам.

Нагадаємо, раніше ВООЗ зробила рейтинг симптомів, які найчастіше простежуються при коронавірусі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ