IOON

В Україні створять перший електронний антисептик

Facebook

Пристрій зможе вбивати до 99% бактерій

Учені з Харківського інституту мікробіології та імунології імені Мечникова створили електронний антисептик IOON. Про це йдеться на сторінці у Facebook

Він розроблений на основі води та срібла і вбиватиме до 99% усіх бактерій та вірусів. 

"Вдалося домовитися з вітчизняними виробниками, і проект буде суто українським. Пластикову частину робитиме одеський завод, а електроніка та кінцеве складання – за Черніговим. Виробництво невеликими партіями почнеться у листопаді. Перша партія буде від 100 до 500 штук – залежно від того, скільки отримаємо попередніх замовлень, які вже можна робити", – розповів один з розробників і керівник проекту IOON Андрій Мануйлов у коментарі "Укрінформу".

Пристрій заснований на цільовому синтезі тривалентного срібла. Саме він руйнує бактеріальну та вірусну оболонки, порушує обмін речовин та процеси розмноження мікробів. 

Стартап виграв грант на розробку пристрою у розмірі $25 тисяч від Українського фонду стартапів та отримав менторську підтримку від Polish-Ukrainian Startup Bridge і EO Business Incubator. Наразі вартість антисептику невідома. 

Очікується, що перша партія таких пристроїв вийде вже у листопаді 2020 року. 

Раніше учені розробили інноваційний метод боротьби з раком. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ