Депресія

Учені виявили, чому симптоми коронавірусу можуть тривати довше шести місяців

Shutterstock

Цей синдром може вражати не лише дорослих, а й дітей

Учені з Національного інституту досліджень в галузі охорони здоров'я Великої Британії виявили, чому деякі симптоми COVID-19 можуть зберігатися понад пів року навіть після негативного тесту на вірус.

За даними вчених, затяжний перебіг хвороби може свідчити про те, що у пацієнта об’єдналися одразу чотири синдроми, які передбачають задишку, постійну втому, незворотні ураження внутрішніх органів та скелетно-м’язові болі.

Зазначається також, що пост-коронавірусний синдром може вражати не лише дорослих, а й дітей. Тому навіть якщо вважати, що діти менш уразливі перед самою хворобою, то в довгостроковій перспективі COVID-19 все ж може серйозно позначитися на їхньому здоров'ї.

За оцінками дослідників, лише у Великій Британії зараз налічується понад 60 тисяч хворих, які страждають на пост-коронавірусний синдром.

Раніше вчені виявили, що коронавірус може передаватися на відстані понад 1,5 метра. А 86% хворих не мають типових симптомів, притаманних  COVID-19. Окрім того, українські медики відзначили, що останнім часом до лікарень почало потрапляти більше молодих пацієнтів із важким перебігом хвороби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ