Маски

Учені вперше визначили реальну ефективність захисту масок від коронавірусу

Shutterstock

Науковці вперше використали справжній вірус

Японські вчені провели унікальне дослідження, в ході якого перевірили рівень захисту медичних масок від коронавірусу, використавши справжній вірус SARS-CoV-2, Про це повідомляє канал NHK.

Дослідження проводилося у лабораторії 3-го рівня біозахисту в Інституті медицини при Токійському університеті. У боксі були розміщені обвішані зсередини датчиками голови манекенів: один з них "видихав" повітря при імітації розмови і покашлювання, насичуючи його частками вірусу в аерозолі і мікрокраплях, а інший - "вдихав" його.

Виявилося, що звичайна тканинна маска при близькій розмові з інфікованою людиною захищає на 17%, тришарова медична маска - на 47%, а щільно одягнений респіратор класу FFP3 (№95) - на 79%.

Коли маску одягли на зараженого манекена, і тканинна, і медична маски зменшили виділення частинок вірусу на 70%.

Якщо ж хворий одягає захисний респіратор класу FFP3 (№95)рівень захисту значно підвищується. А якщо обоє людей одягнені у щільно підігнаний респіратор, це захищає від вірусу на 90%.

Учені зазначили, що навіть коли респіратор був щільно прикріплений до обличчя за допомогою липкої стрічки для більшої герметичності, через нього все одно проникала певна кількість частинок вірусу.

Однак, якщо людина, яка була одягнена у маску, і захворіє, ймовірність, що у неї буде складний перебіг хвороби, значно знижується.

Раніше вчені провели дослідження і виявили, наскільки тканинні маски ефективні у порівнянні зі стандартними.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ