Коронавірус

Як пережити другу хвилю коронавірусу – поради епідеміолога

Shutterstock

COVID-19 становить загрозу для життя і здоров'я, особливо напередодні настання холодів

Американська епідеміолог Сіра Надад поділилася рекомендаціями щодо того, як пережити другу хвилю пандемії коронавірусу. Статтю з порадами експерта опублікувало видання Business Insider.

Епідеміолог підкреслила, що COVID-19 становить загрозу для життя і здоров'я, особливо напередодні настання холодів, коли починають активно поширюватися й інші віруси. Раніше вчені довели, що послідовне зараження грипом і коронавірусом збільшує смертність серед хворих у 6 разів.

Серед населення існує феномен "пандемічної втоми" (pandemic fatigue), коли люди на тлі зростаючого почуття апатії перестають дотримуватися заходів профілактики. Надад зазначила, що в цей час необхідно підтримувати безпечні контакти з рідними і близькими. Також Садад рекомендувала зібрати аптечку для всіх домашніх з запасом медикаментів мінімум на місяць, мати запаси продуктів харчування тривалого зберігання.

Зараз важливо бути в курсі новин про поширення пандемії, життєво важливо отримувати актуальну інформацію від місцевих органів охорони здоров'я. Але варто уникати недостовірної інформації і вміти розкривати фейкові повідомлення з медіа і соцмереж.

Найважливішим способом захиститися від смертельного вірусу, особливо в період другої хвилі коронавірусу, лікар назвала збереження здоров'я. "Це може допомогти знизити ризик важкого результату в разі зараження SARS-CoV-2", - підсумувала Надад.

Експерт також наголосила, що слід дотримуватися основних заходів профілактики та пропагувати їх серед близьких і знайомих: одягайте маску, дотримуйтесь соціальної дистанції, мийте руки і провітрюйте приміщення.

Раніше українська інфекіоністка розповіла про три етапи розвитку COVID-19 і пояснила, яка частка хворих має найбільші ускладнення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ