Що робити, якщо біля вас хтось кашляє

Мабуть ще ніколи ми не почували себе так тривожно, коли чули, що поруч хтось кашляє.

Наближається холодний період і кількість кашляючих і чхаючих людей буде щодня збільшуватися. Адже, окрім коронавірусу існує безліч інших сезонних вірусних захворювань.

Про те, як відрізнити симптоми COVID-19 від грипу, ГРВІ та інших хвороб, ми писали раніше. Але, якщо ви опинитеся десь у транспорті, магазині чи на вулиці поруч із людиною, яка активно кашляє, ви не зможете визначити, що ж це за вірус.

За даними дослідників, коронавірус поширюється головним чином через повітряні аерозолі, а не через поверхні. Тому краще перестрахуватися.

Видання The Huffington Post публікує поради визнаних світових експертів щодо того, як захиститися від вірусів і “з мінімальними втратами” пережити холодний сезон.

Хворі
Хворі
Фото: Shutterstock

Професор Медичної школи Маунт-Сінай Фредрік Шерман розповів, що треба зробити, якщо поруч із вами хтось кашляє чи чхає:

  • Негайно видихніть, щоб не вдихати крапельки або аерозолі.
  • Стисніть губи, щоб видих тривав довше. Поверніть голову повністю від людини і відходьте.
  • Цей метод остаточно не захистить вас від COVID-19, але може зменшити кількість вірусу, якому ви піддаєтесь, якщо людина, яка кашляє чи чхає, є заразною.
  • Не забувайте правильно мити та дезінфікувати руки. Не торкайтеся руками обличчя та маски.

Учені визначили, що, чим більше часточок з вірусом ви вдихнули, тим більший ризик зараження.

Хворі
Хворі
Фото: Shutterstock

За даними Центру контролю та профілактики захворювань США, у закритому приміщенні більший ризик заразитися вірусом, ніж на відкритому повітрі. Тому експерти радять не уникати прогулянок на свіжому повітрі, та все ж намагатися дотримуватися соціальної дистанції.

І звичайно ж, не можна забувати про медичні маски на обличчі, адже це поки що єдиний відомий людству спосіб захиститися від розповсюдження часточок з вірусом.

Захист
Захист
Фото: Shutterstock

Завідувач кафедри епідеміології мікробних захворювань Єльської школи охорони здоров'я Альберт Ко констатує, що люди повинні прийняти, що маски для обличчя "будуть частиною нашого життя на невизначений час".

Провідний спеціаліст США, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб Ентоні Фауч заявив, що нам нарешті пора припинити дивитися на усе крізь “рожеві окуляри” і почати готуватися до другої хвилі COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше