Коронавірус

Знайдено новий спосіб нейтралізації коронавірусу за лічені секунди – дослідження

Shutterstock

Учені скористалися тепловою обробкою

Група вчених з Техаського університету A&M представила світові унікальну експериментальну систему, яка може нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2 за лічені секунди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Система функціонує на основі теплової обробки. Так вчені провели експеримент, під час якого розігріли розчин, що містить частинки коронавірусу, до 72 градусів Цельсія з метою позбутися SARS-CoV-2 у ньому. Вони побачили, що такий спосіб значно знижує кількість вірусу та менш ніж за секунду може повністю дезактивувати його.

Для проведення експерименту фахівці нагріли одну секцію труби з нержавіючої сталі, через яку пропустили спеціальний розчин, який нагрівся за дуже короткий проміжок часу.

Науковці зазначають, що термічна обробка є справді діючим засобом для перешкоджання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема повітряно-крапельним шляхом .

"Термічна обробка за менш ніж секунду стала можливим ефективним засобом, який допоможе зменшити розповсюдження COVID-19 повітряно-крапельним шляхом", – зауважили вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені пояснили, чому втрата нюху при коронавірусі – це хороший симптом.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ