Щеплення

Чи можна робити вакцинацію від COVID-19, якщо у вас цукровий діабет або алергія – інфекціоністка

Shutterstock

Існує єдине справжнє протипоказання проти коронавірусу

На думку медичної експертки UNICEF Катерини Булавінової, робити щеплення від коронавірусної інфекції варто кожній людині, навіть якщо у неї є хронічні хвороби. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ТСН.

Наприклад, якщо людина страждає від цукрового діабету, то їй потрібна вакцина як від COVID-19, так і від грипу і пневмококової інфекції. Справа у тому, що коронавірус може нашаруватися на цукровий діабет і спровокувати вкрай негативні наслідки.

Якщо людина займається прийомом гормональних препаратів, то їй також, на думку експертки, варто скористатися вакциною.

"Іноді ми дивимося на дозу гормональних препаратів для того, щоб зрозуміти, чи буде вакцина ефективною. Утім, до безпеки вакцини це не має жодного стосунку", – стверджує Булавінова.

Вакцина
Вакцина
Фото: Shutterstock

Окрім цього, інфекціоністка розповіла, що щеплення рекомендовано мамам, які годують дітей грудьми, а також алергікам. Однак, лікар або медсестра мають знати, що саме провокує у людину алергію.

"Тоді вони вирішать, як краще цю вакцинацію зробити. Наприклад, чи є ризики анафілактичного шоку", – підкреслила Булавінова.

За її словами, єдине справжнє протипоказання проти щеплення від коронавірусу – "анафілактичний шок на попередню першу дозу вакцини".

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені розповіли про ризики повторного зараження на коронавірус у молоді.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ